نشان پررنگ خدای بزرگ را در چشمان درخشان شما دیدم. درود بر دست های آسمانی که بر دامن خاک بذر عشق و ایمان می کارند. بی اندازه از مهربانی و عظمت شما به وجد آمدم.
رضا رشیدپور
رضا رشیدپور
05 / 09 / 1396 لیلا هاشمی ,

رضا رشیدپور را بیشتر بشناسیم…

رضا رشیدپور متولد 18مرداد ماه ۱۳۵۴، خیابان سلسبیل تهران مجری، تهیه‌کننده، کارگردان و بازیگر اهل ایران است. وی اصالتا آذری است. تنها یک خواهر کوچک‌تر از خودش دارد که مهندس معمار است، مادرش خانه ‌دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانیکه برای جمع‌ آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بودند، حین انجام وظیفه قطع نخاع شده و در سال ۷۶ از دنیا رفت.

رضا رشیدپور در دوران مدرسه بسیار باهوش بوده به طوری که در رشته ریاضی- فیزیک با معدل دیپلم ۸۶ /۱۹ فارغ التحصیل شد. وی همزمان در دو دانشگاه، در دو رشته عمران و کارگردانی فارغ‌ التحصیل شده است. او همچنین مدرک ای ار در خلبانی با گرایش خلبانی با هواپیمای ایرباس سری سیصد را دارد. او در سال های 91 و92 از سینما و تلویزیون فاصله گرفت و در زمینه تکمیل تحصیلات خلبانی خود فعالیت داشت. در سال 82 با خانم نغمه مهرپاک ازدواج کرده است.همسر وی  نیز فوق لیسانس روانشناسی دارد و در زمینه مجری گری فعال است و مجری برنامه تصویر زندگی بوده است. حاصل ازدواجشان دختری به نام هلن است که 5 سال دارد.

به غیر از مجری گری به کار کارگردانی و ساخت و ساز نیز می‌پردازد. او همچنین مدیر مرکز چند رسانه ای تهران T M C واقع در خیابان آفریقای تهران می باشد.

رضا رشیدپور در زمینه بازیگری فیلم‌های سوپراستار، شیش و بش و در امتداد شهر را در کارنامه خود دارد. بعضی از برنامه های تلویزیونی در شبکه پنج (شبکه تهران) که رضا رشیدپور مجری آن ها بود به نوعی توقیف شدند. وی در سال ۹۱ اقدام به تهیه ویدئوهای انتقادی و نشر آنها از طریق سایت فیس بوک و یا یوتیوب کرد.

به گفته محمد رویانیان (مدیرعامل پرسپولیس) تلویزیون جهانی پرسپولیس با اجرای رضا رشیدپورافتتاح خواهد شد.

چندی پیش برنامه «دید درشب» او از طریق سامانه آپارات منتشر می‌شد. دید در شب برنامه‌ای گفتگو محور است که رشیدپور در این برنامه، با دعوت از چهره‌های سرشناس، در گفتگویی چالشی درباره حواشی مهم زندگی این افراد سؤال می‌پرسد. علی اکبر جوانفکر مشاور احمدی ‌نژاد هم جز میهمانان این برنامه بود اما فیلم این برنامه به علت عدم موافقت مقامات مسوول ذی ربط انتشار نیافت. وی در بهمن ماه ۱۳۹۵ در حال اجرای برنامه زنده حالا خورشید بود که از هوش رفت و به زمین افتاد. وی که از ابتدای برنامه حال مساعدی نداشت برای مداوا به بیمارستان بقیه الله منتقل شد. به گفته پزشکان معالج، حمله عصبی حاصل از فعالیت کاری علت اصلی بیهوشی بوده است.

در ادامه به فعالیت های او به صورت مختصر اشاره می شود :

مجری

مثلث

شب شیشه‌ای

عبور شیشه‌ای

مثلث شیشه‌ای

زنده رود
بازیگر

بی‌پولی (۱۳۸۶)

سوپر استار (۱۳۸۸)

شش نفر زیر باران (۱۳۸۹)

شیش و بش (۱۳۹۰)

در امتداد شهر (۱۳۹۰)

مرد هزار چهره

کارگردانی

عینک آفتابی

دیدگاه خود را ارسال کنید.