golestanali-Married-child-1
05 تیر

برگزاری نشست تخصصی آسیب شناسی کودک بیوه گی در نگارخانه گلستان علی(ع)

نشست تخصصی آسیب شناسی کودک بیوه گی و بررسی وضعیت موجود توسط شبکه جامع حامیان حقوق کودک موسسه خیریه گلستان علی(ع) برگزار شد.
در این نشست تخصصی که مدیرعامل موسسه گلستان علی (ع) و جمعی از مدیران، کارشناسان و اندیشمندان حوزه های قضایی، اجتماعی و فرهنگی حضور داشتند به بیان دیدگاه ها و نظرهای خود پرداختند .
این نشست تخصصی در نگارخانه گلستان علی (ع) و به بهانه روز جهانی کودکان بیوه برگزار شد.
دراین نشست خانم عابدین زاده معاون دادستان مشهد طی سخنرانی ضمن تشریح شرایط سن قانونی، سن شرعی و سن رشد افراد و موازین قانونی آن به بحث ازدواج کودکان پرداخت و گفت: مهم ترین راهکار برای حل این آسیب اجتماعی توجه به آموزش ها و فرهنگ سازی است .
وی گفت : آموزش خانواده ها به ویژه اولیا در بحث ازدواج فرزندان با اتباع بیگانه و ازدواج کودکان ضروری است.
معضل کودک ‌همسری که ناشی از فقر فرهنگی و از سوی دیگر مشکلات مالی خانواده‌های این فرزندان است، این روزها تبدیل به یک دغدغه بزرگ اجتماعی شده است. کودکانی که به جای کودکی کردن، قربانی مشکلات مالی و منفعت طلبی خانواده‌های‌شان می‌شوند و در اکثر موارد با تفاوت سنی زیاد با همسر به ناچار باید بر سر سفره عقدهایی بنشینند که گاهاً پایان غم انگیزی دارد و یکی از ان موارد فوت همسر و پدیده کودک بیوه گی است. استان خراسان رضوی با دارا بودن بالاترین آمار کودکان بیوه زیر سن قانونی ، اولین رتبه را در کشور دارا است.
golestanali-Married-child-1

دیدگاه خود را ارسال کنید.