از اینکه در کنار بچه ها و فرزندان گلستان علی (ع) هستم بسیار خوشحالم. همیشه شاد و موفق باشید.
مهدی رحمتی
مهدی رحمتی
05 / 09 / 1396 لیلا هاشمی ,

مهدی رحمتی را بیشتر بشناسیم…

سید مهدی رحمتی متولد 14 بهمن 1361 در تهران دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و کنونی باشگاه فوتبال استقلال تهران است. رحمتی در یک خانواده مذهبی چهار نفره متولد شد و اصالتا آذری است. وی متأهل و دارای دو فرزند به نام های علی و عطا است. همچنین وی در اواخر سال 1389 در مصاحبه ای جنجالی مدعی شد در اوایل دوران جوانی برای گذران زندگی با ماشین شخصی مسافرکشی می کرده است.

مهدی رحمتی ۷۷ بازی ملی در کارنامه خود دارد و بعد از احمد رضا عابد زاده دومین دروازبان با بیشترین بازی‎ها در تیم ملی ایران است. او در تیم‌های مطرح ایران بازی کرده است و با به دست آوردن ۴ قهرمانی یکی از پر افتخارترین بازیکنان لیگ است. مهدی رحمتی در خرداد ماه 1393 از استقلال جدا شد و سپس در تیرماه 1394 دوباره به استقلال برگشت.

طبق نظرسنجی خبرآنلاین بعد از ناصر حجازی و عابدزاده سومین دروازه‌ بان تاریخ ایران است. او همچنین در سال ۲۰۱۰ بهترین دروازه ‌بان آسیا و در سال ۲۰۱۳ دومین دروازه ‌بان برتر آسیا شناخته شد. او سابقه سنگربانی در تیم‌های فجر سپاسی شیراز، سپاهان اصفهان، استقلال تهران و مس کرمان را داشته ‌است.

سال ۱۳۷۴ اولین قراردادش را با تیم نوجوانان پاس امضاء کرد و تا سال ۱۳۷۶ درتمامی رده‌های سنی این باشگاه بازی کرد. بعد به تیم دخانیات و سپس به تیم فجر سپاسی پیوست سپس در سطح اول فوتبال ایران مطرح شد و بعد از چهار فصل حضور در فجر سپاسی به تیم سپاهان پیوست. یک فصل در سپاهان حضور داشت تا این که در سال ۱۳۸۴ پیراهن استقلال را بر تن کرد. وی بعد از ۲ فصل بازی در استقلال، ۲ فصل هم تیم در مس کرمان حضور یافت و در ابتدای لیگ نهم دوباره به سپاهان بازگشت. سید مهدی رحمتی درسال ۱۳۸۸ توانست دروزاه ‌بان اول تیم ملی شود. وی پس‌از ۲ فصل بازی در تیم سپاهان بار دیگر در سال ۱۳۹۰ به استقلال بازگشت.

فجر سپاسی

او اولین بار در سال ۷۹ به فجر سپاسی آمد و اولین تیم بزرگسال مهدی رحمتی فجر سپاسی بود. با فجر سپاسی توانست به قهرمانی جام حذفی برسد.

 

سپاهان

او اولین بار در سال ۸۳ به سپاهان آمد و یک فصل در سپاهان ماند؛ و برای بار دوم در سال ۸۸ به سپاهان رفت او در سپاهان خوب درخشید و با بازی‌های خوب توانست دروازه‌بان اول تیم ملی فوتبال شود و با سپاهان دو قهرمانی لیگ برتر بدست آورد.

 

استقلال

او اولین بار در سال ۸۴ به استقلال پیوست و توانست با بازی خوب جای وحید طالب لو را در دروازه ‌بانی بگیرد. او برای بار دوم در سال ۹۰ به استقلال پیوست و با استقلال به قهرمانی لیگ و جام حذفی رسید. او برای بار سوم در تیر ۹۴ به استقلال پیوست.

 

در ۲۵ اسفند ۹۰ در حساس‌ترین بازی سال استقلال برای ششمین بار قهرمان جام حذفی شد، او در این بازی با لباسی که مرحوم حجازی به او هدیه داده بود به زمین رفت. او لباس مرحوم حجازی را در این بازی به تن کرد. لباسی که در گذشته ناصر حجازی با آن توانست ستاره برتر بازی ایران و کره شمالی باشد در پیونگ یانگ و از آنجا به عقاب آسیا مشهور شود. لباسی سبز رنگی بود که ناصر حجازی از آن خاطرات زیادی در بازی‌های ملی داشت. سید مهدی رحمتی پس از ۳ سال حضور در استقلال و اختلاف با مدیریت جدید باشگاه به تیم تازه لیگ برترشده پیکان پیوست تا این فصل با پیراهن این تیم به میدان برود.

رحمتی در ۱ بهمن ۱۳۹۱ از تیم ملی ایران به صورت موقت خداحافظی کرد و علت این اتفاق را بیان نکرد. و سپس در خرداد ماه ۹۲ عذرخواهی‌اش از کی ‌روش را اعلام کرد و گفت: «آماده‌ام که به تیم ملی کمک کنم، اگر هم دعوت نشوم در خانه دست به دعا خواهم بود تا تیم ملی موفق باشد». او پس از کناره گیری از تیم ملی هرگز به تیم ملی دعوت نشده است.

مهدی رحمتی در لیگ برتر فوتبال ایران 92–1391 با تیم استقلال از 34 بازی ای که برگزار شد در21 بازی دروازه خود را بسته نگه داشت همچنین وی از چهار بازی برگزار شده در جام حذفی توانست در سه مسابقه دروازه اش را بسته نگه دارد که در مجموع 38 مسابقه ای که در لیگ برتر و جام حذفی انجام داد توانست در 24 مسابقه دروازه خود را بسته نگه دارد که در ادوار گذشته فوتبال ایران ثبت چنین آماری از سوی یک دروازه بان بی سابقه بوده است.

افتخارات در سطح باشگاهی

 

قهرمانی جام حذفی ایران به همراهی باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز

 

مقام سومی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه فجر سپاسی شیراز

 

مقام قهرمانی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه استقلال تهران

 

مقام سومی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه استقلال تهران

 

مقام سومی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه مس کرمان

 

مقام قهرمانی لیگ برتر ایران به همراهی باشگاه سپاهان اصفهان

 

افتخارات در سطح ملی

 

قهرمانی بازیهای آسیایی بوسان کره جنوبی 2002

 

قهرمانی جام ال . جی ایران

 

قهرمانی جام سایوان ایران

 

قهرمانی جام ال . جی سوریه

 

مقام سومی جام ملتهای آسیا 2004 چین

دیدگاه خود را ارسال کنید.