golestanali-Child-Support
09 تیر

لایحه حمایت از حقوق کودکان سرانجام در دستور کار مجلس قرار گرفت

بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان سرانجام در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در این باره گفت: بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار گرفت است و البته این تازه اول راه بررسی لایحه مذکور به شمار می آید .
بنابر خبر باشگاه خبرنگاران، محمد کاظمی با اشاره به بالا بودن تعداد ماده های لایحه حمایت از کودکان یادآور شد: به دلیل بالا بودن تعداد ماده های لایحه مذکور ، زمان زیادی برای بررسی آن لازم است و به همین دلیل ممکن است بررسی و تصویب نهایی آن ، کمی طولانی شود. کاظمی در ادامه تاکید کرد: لایحه حمایت از حقوق کودکان طی این سال ها در دستور کار بررسی نمایندگان مجلس در صحن رسمی مورد بررسی قرار نگرفته بود و این نخستین بار است که این لایحه در صحن علنی مورد بررسی قرار می گیرد. وی همچنین اظهار کرد: نمی دانم در مجلس دوره های هشتم و نهم چه اتفاقاتی در خصوص بررسی لایحه حمایت از کودکان رخ داده است و باید بگویم که پیشرفت نقد و بررسی این لایحه در زمان کار نمایندگان دوره دهم خوب بوده است . نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دوره فعلی با تشکیل کمیته های کارشناسی و انجام کارشناسی های مورد نیاز در خصوص لایحه حمایت از کودکان، گام های خوبی را برای تسریع روند تصویب این لایحه برداشته است .
کاظمی در ادامه تاکید کرد: وقتی لایحه ای در دستور کار بررسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد ، از دستور خارج نمی شود تا تکلیف نهایی که تصویب یا رد آن است مشخص شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران

دیدگاه خود را ارسال کنید.