golestanali-Child-Rights-Studies-3
25 اردیبهشت

برگزاری دومین نشست شورای عالی دفتر مطالعات حقوق کودک موسسه گلستان علی (ع)

دومین نشست شورای عالی دفتر مطالعات حقوق کودک با هدف تبیین راهبرد های کلان حقوق کودک، در خانه فرزندان حضورت زینب (س) گلستان علی(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی گلستان علی(ع) در این نشست که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان دادگستری ، شهرداری ، استانداری ، دانشگاه علوم پزشکی و حقوقدانان برگزار شد.
ابتدا دکتر حقیقی معاون فرهنگی گلستان علی(ع) در رابطه با تاریخچه حقوق کودک در ایران و جهان و اهمیت توجه و رعایت حقوق کودک سخنانی بیان کرد .
در این نشست ، خانم عابدین زاده معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد نیز به بیان ویژگی های حقوق کودک و اولویت بندی آن پرداخت .
همچنین ضمن تقسیم کار و اولویت بندی و با حضور میهمانان مقرر شد هریک در حوزه تخصصی خود برای حمایت از حقوق کودکان تلاش نمایند .
آموزش والدین و همچنین ادامه آموزش ها در مدارس از دیگر نکاتی بود که مورد تایید اعضای جلسه قرار گرفت.
از مصوبات این نشست به کارگیری مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی و آموزش آن ها در حوزه حقوق کودک بود . همچنین پیشنهاد شد ضمن کمیته بندی مصوبات جلسه از طریق کمیته خاص پیگیری شود تا در جلسه آینده راهبردهای کلی نیز به تصویب به رسد و هر سازمانی یک نماینده دائم برای شرکت در نشست های دوره ای دفتر مطالعات حقوق کودک گلستان علی (ع) معرفی نماید .
شایان ذکر است در پایان این نشست ، میهمانان ضمن حضور در میان فرزندان گلستان علی (ع) با این عزیزان در ضیافت نهار شرکت کردند .
golestanali-Child-Rights-Studies-3

golestanali-Child-Rights-Studies-3

دیدگاه خود را ارسال کنید.