golestanali-Book-Reading
31 اردیبهشت

کتابخوانی

سلام به والدین عزیز، خصوصا والدین کلاس اولی ها
ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات
یه پیشنهاد :
حالا که آخر سال هست وبچه ها کلاس اول را تمام کردند و تقریباً قادرند کتاب بخوانند و چون تازه خواندن را یاد گرفتند، انگیزه ی زیادی هم برای مطالعه دارند.
بهترین فرصت هست که بچه ها رو “کتابخوان” کنیم.
به هر شکلی که می توانید تشویقشان کنید کتاب بخوانند (در نظر گرفتن جایزه های کوچیک، بردن به پارک، وقت گذاشتن برای کودک و هر راه دیگری که فکر می کنید نتیجه بخش است.)یا مثلا بگویید برای شما بخوانند، و واقعاً گوش بدهید، یا برای دیگر بچه های کتاب بخوانند و…. )پیشنهاد میکنم اول از کتاب های کوچک وکم حجم شروع کنید، ترجیحا! کتاب قصه )
معمولاً فروشندگان کتاب کودک‌های، کتاب‌های قشنگ و مورد علاقه ی بچه ها رو خوب می‌شناسند و به بچه ها کمک خواهند نمود تا قصه های قشنگ و مناسب سنشان را پیدا کنند (لازم نیست برای شروع کتاب علمی یا درسی بخوانند)
اگه بتوانید بچه ها را علاقه مند به مطالعه کتاب نمایید (حتی اگر علاقه به کتاب قصه باشه) سود بسیاری کردیم، خیلی زیاد….
1) اولین گام شاید کوچک ولی موثری در راه کتابخوان کردن مردم کشورمون برداشتیم ( شاید ریشه ی خیلی از مشکلات ما همین کمبود مطالعه باشد!!)
2)در سال‌های بعد، برای درسهای دیکته، روخوانی و روانخوانی، جمله سازی، انشا و حتی بعدتر ها تاریخ و…خود و فرزندان بسیار آسوده خواهید بود و حتی در درس ریاضی (به گفته ی کارشناسان کودکانی که زیاد قصه می‌خوانند قدرت تخیل و تجسم شان قویتر می شود و در نتیجه اغلب در درک مفاهیم ریاضی موفقترند).
3) وقتی کسی زیاد کتاب میخواند، سرعت و قدرت درکش بالاتر میرود. نتیجه اینکه در سال‌های بعد حتی وقتی کتاب درسی را میخواند سریعتر مطالب را خواهد فهمید.
“کتاب و قصه” خودش شیرین و لذت بخش است.
به فرزندانمان کمک کنیم این طعم شیرین رو بچشند.
قطعا از این تلاش پشیمان نخواهید شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید.