با یاری خداوند، مردم و موسسات خیریه امیدوارم که هر چه بیشتر شاهد همیاری و کمک به عزیزان نیازمند باشیم.
علی صادقی
علی صادقی
05 / 05 / 1396 لیلا هاشمی ,

علی صادقی را بیشتر بشناسیم…

علی صادقی بازیگر طنز ایران که همه با بازی های او خندیده اند، همه با بازی های او خاطره دارند. علی صادقی متولد چهاردهم آذر ماه 13۵۹ است و در بیمارستان طرفه تهران متولد شده است. پدرش تراشکار و مادرش خانه دار است یک خواهر کوچکتر و یک برادر بزرگتر از خودش دارد. در رشته کامپیوتر در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده است، حرکات اندام و نوع بازیگری اش در ژانر کمدی است که از او یک چهره محبوب ساخته، عاشق کامپیوتراست و حالا یک مغازه کامپیوتر فروشی نیز دارد.

فوتبال را دوست ندارد و بین سازها به گیتار برقی بیشتر علاقه دارد. از خوبی های اخلاقی وی این است که دروغ نمی گوید. بدی اخلاقش هم اینه که خیلی رک است. از گوش دادن به موسیقی لذت می برد. ورزش های مورد علاقه او اسکی، اتومبیلرانی و شنا است. اما فعالیت های مانند بدنسازی هرگز برایش جذابیتی ندارد.

بزرگترین آرزوی علی صادقی این است که آخر و عاقبتش به خیر شود. ایده ی وی در زندگی داشتن یک مزرعه در استرالیا و گاوچرانی (یا شاید گاوداری !) در آنجا است. کارتون مورد علاقه اش در دوران کودکی یه کارتون عروسکی به نام ارگ و جیرجیر، بن و سباستین، گامبا (یه موش بود که خونه شود گم کرده بود) یونیکو اسب شاخداراست.

وی به گفته خودش به طور اتفاقی و در سن 10 سالگی با مجموعه آفتاب عالم تاب ساخته امیر سماواتی و مازیار حبیبی‌نیا وارد عرصه ی سینما شد و اولین کار نیمه حرفه ای خود را تجربه کرد.

صادقی بازی راحتی دارد و حتی گاهی اوقات بدون دیالوگ و تنها با یک نگاه تاثیر خوبی بر بیننده می‌گذارد و با حرکات و دیالوگ‌های بداهه ‌ای که استفاده می‌کند و قرار گرفتنش در موقعیت‌های مختلف سبب خنده مخاطب می‌شود.

وی می گوید: ” نمی‌ توانم منکر این بشوم که خرید لباس و تنوع در پوشیدن لباس را دوست ندارم  یک جورهایی خیلی لباس‌ باز هست در پوشیدن لباس هم سبک خودم را دارم. اهل مد نیستم، اما به یک سری مسائل اهمیت می‌دهم؛ مثلا رنگ‌ هایی را انتخاب می‌کنم و بدون کلاه که باشم انگار چیزی کم دارم یا گم کرده‌ ام.”

علی صادقی فعالیت حرفه ای خود را در سال 75 با فیلم تلویزیونی بهترین تابستان من شروع کرد، این فیلم که نگاه کمدی به جنگ داشت شروع فعالیت او بود ولی صدایش در این فیلم توسط افشین زی نوری بصورت دوبله پخش شد. دهه 80 با سریال دردسر والدین سپس سریال پشت کنکوری ها و کوچه آقاقیا رفته رفته چهره شناخته تری شد که در سال 83 با سریال متهم گریخت به شهرت فراوانی رسید. خود او کار کوچه ی اقاقیااش را بیشتر از بقیه دوست دارد.

در دو سریال مهم «رضا عطاران» با نام‌های «متهم گریخت» و «خانه به دوش» حضور داشته‌است. صادقی در کارنامه هنری خود، فیلم‌هایی چون «روایت سه‌گانه (اپیزود دوم)»، «پیک نیک در میدان جنگ»، «هوو»، «چپ دست»، «اگه می‌تونی منو بگیر»، «تیغ زن»، سریال‌های «قرارگاه مسکونی»، «کوچه اقاقیا»، «خانه به دوش»، «پشت کنکوری‌ها»، «دردسر والدین»، «بهترین تابستان من»، «زندگی به شرط خنده»، «سه در چهار» و … را به ثبت رسانده است.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید.