golestanali-adopted-son
11 تیر

دختران مجرد می توانند فرزند خواندگی کودکان مونث را بپذیرند

مدیر کل سازمان بهزیستی استان تهران گفت : دختران مجردی که دست کم 30 سال دارند ، می توانند کودکی مونث را فرزند خواندگی بپذیرند. داریوش بیان نژاد افزود: زوجینی که متقاضی فرزند خواندگی هستند ، باید پنج سال از زمان ازدواج آنان گذشته باشد. وی ادامه داد: سامانه ای طراحی شده است که زوج ها می توانند از طریق آن ، درخواست فرزند خواندگی خود را به ثبت برسانند ، در مرحله اول با این زوج ها مشاوره می شود و آنان باید شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشند. به صور مثال زوجین باید از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار باشند.
داریوش بیات نژاد اضافه کرد: مشاوره دینی نیز با زوج ها صورت می گیرد و برای آن ها شرایط سنی در نظر گرفته شده است . به صوری که حداقل یکی از زوج ها باید 30 سال یا بیشتر داشته باشد وسپس به آنان فرزند معرفی می کنیم تا فرزند را ببینند .
مدیر کل سازمان بهزیستی استان تهران اظهار کرد : بعد از این مراحل خدمات مشاوره، مصاحبه ، مددکاری و بازبینی مددکار از محل زندگی انجام می شود ، زوج ها باید تمکن مالی داشته و سابقه محکومیت نداشته باشند .
بیات نژاد افزود : شرایط اقتصادی و تحصیلی زوج ها نیز باید خوب باشد ؛ ما باید تضمین سلامت آینده و رشد همه جانبه کودکان را مد نظر داشته باشیم و بعد از آن است که حکم موقت سرپرستی 6 ماه از سوی مراجع قضایی صادر می شود و پس از 6 ماه که تحت ارزیابی بهزیستی قرار گرفتند، می توانند برای فرزند خود از ثبت احوال ، شناسنامه بگیرند . وی ادامه داد: حتی زوج هایی که فرزند دارند و از شرایط خوبی نیز برخوردارند ، می توانند کودکی را به فرزند خواندگی بپذیرند .
منبع : روزنامه خراسان

دیدگاه خود را ارسال کنید.