ثبت نام خادمان افتخاری
ثبت نام خادمان افتخاری


بسی بگردید و بگردد روزگار                                       دل به دنیا در نبندد هوشیار

ای که دستت می رسد کاری بکن                                  بیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

گلستان علی (ع) در راستای نیل به اهداف تربیتی آموزشی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیاز به مشارکت و همکاری خادمین افتخاری در تخصص های مختلف به ویژه مربی - مددکار اجتماعی - روانشناس و مشاور ،کارشناس حقوقی و وکلای دادگستری دارد. با حضور در مراکز نگهداری و موسسه و استفاده از تخصص و توانمندیهایی که خداوند در کنار زندگی توام با آرامش نصیب شما کرده است می توانید یاور موسسه باشید
 درصورت آمادگی از طریق فرم ذیل  یا ایمیل  info@golestanali.ir و یا اس ام اس به شماره ۰۹۱۵۱۵۹۰۲۸۱ ویا شماره موسسه ۰۵۱۳۸۰۹۴ همکاری خود را اعلام و در تربیت و انتخاب آینده شغلی فرزندان سهیم باشید.

خادمین افتخاری مورد نیاز موسسه به ترتیب الویت :

 • مشاور حقوقی و وکلای داوطلب جهت ارائه خدمات افتخاری و رسیدگی به قراردادها و پرونده های حقوقی برابر وقتی که دارند. ( مرد یا زن)مربی، مددکار اجتماعی، روانشناس و مشاور  متاهل و با تجربه دارای مدرک  لیسانس و بالاتر علوم تربیتی ، روانشناسی و مشاوره  و رشته های مشابه جهت حضوردر مراکز فرزندان برابر وقتی که دارند. (مرد یا زن)

[contact-form-7 id=”1336″]

۰۰۲

بسمه تعالی

شرایط عضویت درگروه های داوطلب گلستان علی(ع)

                                                                            

 شما هم می توانید در خیریه عضو شده و با توجه به عواطف لطیف انسانی از ارائه خدمت به فرزندان لذت ببرید.

عزیزان نیکوکار سلام

موسسه خیریه گلستان علی(ع) با تیم ها و نیروهای تخصصی به عنوان بزرگترین خیریه عهده دار نگهداری شبانه روزی کودکان بی سرپرست در کشور می باشد که تلاش می نماید با بهترین شیوه های ممکن و تأئید شده نسبت به آموزش و تربیت فرزندان و آماده سازی آنان برای یک زندگی سالم و سازنده اقدام نماید. علیرغم حجم بالای نیروی انسانی به جهت گستردگی و تنوع کار و وجود خلاء های عاطفی و آسیب های روانی فرزندان نیاز به مشارکت نیروهای مختلف کارآمد و داوطلب در حوزه های مختلف کاری در ساعات و ایام مختلف به صورت افتخاری می باشد. کارهایی که داوطلبان می توانند انجام دهند به وسعت توانمندی و استعداد انسان ها متنوع و گوناگون است ولی اهم فعالیت های مورد نیاز توضیح داده خواهد شد.

( در آینده حسب ضرورت ها بخش هایی افزوده خواهد گردید)

شرایط عضویت در گروه های خادمین افتخاری

محدودیت سنی وجود ندارد و فقط برای نوجوانان زیر ۱۸ سال رضایت کتبی پدر و مادر کافی می باشد. ( باتوجه به نوع خدمات توانایی و آمادگی لازم ضروریست)

تذکر: البته در هر بخش توضیحات کافی داده خواهد شد.

 • احترام و التزام به شعائر و رعایت مقررات و قوانین جمهوری اسلامی
 • داوطلب درخواست خود را به موسسه اعلام و پس از اعلام نظر دعوت به همکاری خواهد شد.
 • داوطلب متعهد و ملزم به حضور بموقع در ساعات برنامه ریزی شده می باشد و در صورت بروز مشکل لازم است ۴۸ ساعت زودتر مراتب را به موسسه اعلام نماید.
 • داوطلبین عزیز بهتر است برای رعایت نظم به مقررات موسسه توجه داشته و در امور خیرخواهانه صرفاً در حیطه کاری که قبلا در فرم پر نموده اند فعالیت داشته باشند.
 • در صورت لزوم در رشته های مورد نظر داوطلبان، موسسه کلاس های آموزشی وتوجیهی برگزار خواهد کرد
 • داوطلبان خدمات افتخاری از سرمایه های ارزشمند موسسه هستند تفاوت کارمند موظف و داوطلب انگیزه خیرخواهانه ای است
 • هویت اجتماعی هر موسسه خیریه مبتنی بر حضور و همکاری خادمین افتخاری است که با انتخاب و احساس شخصی داوطلب خدمت شده اند، ۹ خدمات داوطلبانه آنان علاوه بر انگیزه، بخشی از مسئولیت های موسسه را پوشش خواهد داد و موسسه را از نظر هزینه یاری داده و می تواند به خدمات بیشتری بپردازد.
 • این انگیزه خدمت داوطلبانه و رایگان در هیأت امنا و هیأت مدیره و مدیرعامل موسسه بوده است که باعث پیشرفت و توسعه موسسه گردیده است.
 • نیازهای موسسه

با عنایت به توضیحاتی که ارائه گردید فرزندان موسسه همانند فرزندان شما در خانواده دارای نیازهای متنوع و متعددی هستند که حسب فراخور و توانایی هر خانواده تلاش می کنند بهترین امکانات را جهت فرزندان خود فراهم نماید و شما نیز جایگزین بخشی از خانواده او خواهید بود.

مهمترین نیازهای فرزندان به شرح زیر می باشد که حسب جنسیت داوطلبان محترم می توانند نسبت به تنظیم درخواست اقدام نمایند.

 • مددکاری

شامل نیروهای با تجربه با اولویت

الف) مددکار در واحدهای مستقر در موسسه که ساعاتی در کنارفرزندان بوده که برابر شرح وظایف مددکار با مددکاران موسسه همکاری خواهند نمود.

ب) مددکاری فرزندانی که ترخیص شده اند و زندگی مستقلی آغاز کرده اند. شامل سرکشی به فرزندان، راهنمایی و ارشاد و حمایت آنان در سطوح مختلف و مراقبت های بعد از خروج

ج) مددکاری فرزندانی که ازدواج کرده اند و مراقبت ها و راهنمایی های پدرانه و مادرانه و حمایت های لازم را جهت زندگی سالم و با نشاط و در مواقعی رفع مشکلات خانوادگی دارند.

 • روانشناسی

فارغ التحصیل در یکی از رشته های مرتبط (مشاوره، روانشناسی عمومی، بالینی، علوم تربیتی و .. )

الف) همکاری با واحد مشاوره و روانشناسی موسسه بر اساس برنامه های تنظیم شده

ب) تهیه اطلاعات و مقالات مرتبط با شیوه های نوین تربیتی، فرزند پروری، پژوهش و تحقیق

 • روانپزشکی

از نیازهای درمانی مهم فرزندان است که متخصصین محترم روانپزشکی به خصوص در بحث کودک و نوجوان می توانند خادمین ارزنده ای باشند.

 • آموزشی

برابر تحصص وتجریه نیروهای داوطلب می توانند در مقاطع تحصیلی و رشته هیا درسی مختلف به عنوان پشتیبان آموزشی در عقب ماندگی های درسی، پیشرفت تحصیلی، شیوه های مطالعه جمع و … فرزندان را مساعدت نمایند و با حضور در خانه های فرزندان از آنان حمایت تحصیلی به نمایند. معلمان و دبیران بازنشسته و شاغل و دانشجویان در اولویت می باشند.

 • پرورشی

یکی از مهمترین نیازهای فرزندان تنظیم اوقات فراغت و برنامه ریزی فرزندان جهت آشنایی با مقررات شهروندی، مهارت های زندگی، جمعی و اجتماعی و … می باشد حضور در اردوهای تفریحی و بازیدهای رسمی همراه فرزندان، مشارکت در خرید فرزندان

 • ورزشی

با عنایت به اینکه ورزش از اصلی ترین ابزار سازندگی شخصیت جمعی و روانی فرزندان می باشد نیروهای داوطلب می توانند نقش مهمی در جامعه پذیری و اصلاح رفتار فرزندان داشته باشند. ورزش یکی از اصول مهم منشور گلستان علی(ع) می باشد، فزندان موظف به انتخاب و ادامه فعالیت حداقل در یک رشته ورزشی می باشند و تاکنون موفقیت هایی بالغ بر صدها عنوان قهرمانی، کشوری و استانی فرزندان کسب نموده اند در این بخش علاقمندان و متخصصین ورزشی می توانند به عنوان مربی، داور و یا حامی ورزشی و حتی اسپانسر در تیم های ورزشی، موسسه فرزندان را یاری نمایند. اساتید ورزشی و حتی کسانی که روزش را بصورت حرفه ای دنبال می کنند می توانند حتی یک فرزند را در سبک و رشته ورزشی خود همراهی و تا مرحله قهرمانی و حتی به عنوان جایگزین و یادگار ماندگار حمایت نمایند.

 • طرح و برنامه

نیروهای متخصص داوطلب که بیرون از موسسه حضور دارند و آشنایی و یا مطالعاتی با شیوه های مختلف اداره خیریه ها دارند می توانند در زمینه های مختلف با ارائه برنامه های مناسب به عنوان اتاق فکر رهنمودهای مناسب ارائه و در جمع اندیشمندان موسسه حضور یابند از اساسی ترین نیازهای موسسه در ارائه طرح ها و روش های مشارکتی نوین و طرق جذب کمک های مردمی می باشد.

 • سایت

دریچه ارتباطی موسسه با مردم جامعه و فضای مجازی می باشد. نیروهای علاقمند در ابعاد مختلف می توانند (طراحی، برنامه ریزی و … ) موسسه رای یاری نمایند موسسه با توجه به گستره فعالیت ها و مجوز کشوری اقدام به راه اندازی سایت در دو زبان انگلیسی و عربی خواهد کرد.

 • ترجمه

با توجه به لزوم ارتباط و معرفی موسسه به سایر کشورها، جذب خیرین، تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات سایر متخصصین در جهت رسیدن به اهداف متعال، از نیازهای اساسی موسسه در زبان های مختلف می باشد.

 • درمان، دارو

همکاری و یاری پزشکان و پرستاران که الگوی مهربانی و خدمت رسانی به فرزندان و جامعه می باشند و همیشه با آغوشی باز پذیرای درمان فرزندان بوده اند از نکات ضروی و مورد نیاز می باشد که پزشکان و پرستاران محترم می توانند با اطلاع رسانی از سایر همکارانشان نیز در این امر انسانی دعوت به عمل آورند.

 • بهداشت

نظارت بر امور بهداشتی فرزندان شامل غذا، (محتوی و تهیه)

بهداشت فردی و جمعی، پیشگیری و مراقبت بخشی از نیازهای مهم موسسه به خصوص در امر نظارت می باشد

 • هنرمندان ورزشکاران، نخبگان جامعه

این افراد به عنوان شاخصه های اجتماعی می توانند سفیران گلستان علی(ع) در جامعه بوده و با اطلاع رسانی، حمایت و هدایت افراد جامعه به سمت مسئولیت های جنبی، نقش تربیت فرزندان بی سرپرست در سلامت روانی و امنیتی جامعه و … از ضرورت های پیشرفت خیریه می باشد.

 • عکاسان و تصویربرداران

باتوجه به زبان گویای تصاویر، این عزیزان می توانند با به تصویر کشیدن مشکلات، رنج ها، دردها و اتفاقات روزمره جامعه هدف که از دید سایر افراد پنهان می ماند کمکی ارزنده ی در شناسایی و اطلاع رسانی نیازهای این قشر به مردم نمایند و همکاری در واحد فرهنگی موسسه داشته و در مناسبت ها و برنامه های موسسه در ارتباط با فرزندان حضور داشته و نسبت به تهیه عکس اقدام نمایند.

 • نویسندگان و خبرنگاران

ای عزیزان با قلم شیوا و پرنفوذ خود در اذهان عموم می توانند انتقال دهنده مشکلات و اتفاقات جامعه بوده و یا در مراسم موسسه حضور یافته و نسبت به تهیه خبر و یا مستند سازی وقایع به صورت تخصصی اقدام نمایند.

 • بازارچه خیرین

این موسسه در جهت تامین بخشی از نیازهای مراکز نگهداری کودکان؛ اقدام به برپایی بازارچه خیرین نموده است.

لذا از عزیزانی که در بخش برگذاری، تأمین اقلام مورد نیاز و سایر فعالیت های مرتبط با بازارچه تجربه و شناخت کافی دارند دعوت به همکاری می نمائیم.

 • تدارکات و پشتیبانی

باتوجه به لزوم جمع آوری مشارکت های مردمی، کمک رسانی به خانواده های نیازمند، جابجایی، انجام امور اداری و … در سطح شهر، داوطلبین عزیز می توانند با اختصاص دادن ساعاتی از روز خود به این امر خیرخواهانه با ذکر (وسیله نقلیه و ساعت حضور) موسسه را در کاهش هزینه ها و انجام وظایف مطلوب یاری  رسانند.

 • اشتغال و کارآفرینی

از عمده فعالیت های موسسه بحث اشتغال فرزندان به صورت موقت (تعطیلات تابستان) و دائم فرزندان ترخیصی می باشد که نیاز به مدیریت برنامه ریزی، کاریابی و کارآفرینی یک تیم علاقمند و توانمند دارد.

تماس جهت هماهنگی های لازم   ۰۹۱۵۱۵۹۰۲۸۱

 

 

                                                                                                                                    موسسه گلستان علی(ع)

.

” درخواست کمک جهت فرزندان بازمانده از تحصیل “

 همشهری

نگاهی به اول مهر، لبخند شیرین فرزندانتان یا فرزندانی که به مدرسه خواهند رفت حاکی از رضایت و شادی از آغاز سال تحصیلی جدید است و یادآور روزهای کودکی و دوران تحصیل ماست.

در آینه گذشت زمان خود را ببینید، آماده شدن برای رفتن به مدرسه، لباس نو، کتاب نو و…

بیائید با همت، با عشق و مهربانی به کودکانی بیاندیشید که به خاطر نداشتن سرور و شعف مهر را درک نخواهند کرد!

پنجره دلهایتان را باز کنید و نگذارید نداشتن مانع تحصیل فرزندان نیازمند شود.

با نیم نگاهی فرزندی به مدرسه خواهد رفت.

گلستان علی(ع) آماده معرفی فرزندان نیازمند به شماست.

آماده دریافت کمک های تحصیلی نقدی و غیرنقدی شماست.

به یاری شما همه فرزندان آغاز مهر به مدرسه خواهند رفت.

شماره حساب:     ۱۰۱۳۸۰۹۴-۰۴۳  بانک انصار شعبه احمد آباد

شماره تماس:      ۳۸۰۹۴-۰۵۱  دفتر مرکزی موسسه گلستان علی (ع)

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin