برگزاری اولین نشست کمیته بانوان

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی

گزارشی از برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی و افتتاح مهد کودک گلستان علی (ع)

خانم دکتر الهام امین زاده دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی که در مرکز محمدی موسسه خیریه گلستان علی (ع) برگزار شد ضمن تشریح اولویت های حوزه حقوق شهروندی در کشور توجه به آموزش ها، اطلاع رسانی و نهادینه کردن فرهنگ حقوق شهروندی را از اولویت های این امور عنوان کرد .

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی

در این نشست که با حضور دکتر مظفرالوندی دبیر مجمع ملی حقوق کودک، دکتر سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی، دکتر حمید رضا پوریوسف مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی و آقای رضازاده مدیرعامل موسسه گلستان علی (ع) و جمعی از اعضای کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی برگزار شد، دکتر امین زاده گفت : معتقدیم هر فردی در جامعه ما باید دارای معیارها و کد اجتماعی باشد و البته امروز توجه به بحث سلامت اجتماعی فراتر از درمان و پیشگیری است . وی در ادامه با اشاره به فعالیتها و خدمات موسسه گلستان علی (ع) و تلاش های مدیرعامل این موسسه آقای رضازاده گفت : ما برای معرفی شهروند نمونه در کشورباید از افرادی همچون آقای رضازاده نام ببریم چرا که ایشان دغدغه خدمت به محرومان را دارد و دارای ایده های خوب بوده و این ایده ها باید در جامعه تسری یابد .

توزیع غذای گرم بین افراد بی خانمان و افتتاح مهد کودک ویژه نگهداری از نونهالان زنان سرپرست خانوار در گلستان علی (ع) باید الگوی سایر شهرها قرار گیرد و گلستان علی (ع) می تواند پایلوتی برای فعالیتها و کارهای غیر دولتی باشد و فرزندان این موسسات در واقع آینده سازان کشور خواهند بود . امروز گلستان علی (ع) این فضا را عوض کرده و به مشهد و این موسسه تبریک می گویم . وی در ادامه گفت امروز جایگاه سلامت اجتماعی از پیشگیری مهمتر است بنابراین باید خانواده های را ترغیب نمود تا به فضیلت شهروندی برسند و آن را رعایت کنند و معتقدم آقای رضازاده یک شهروند نمونه در کشوراست چرا که با این سرمایه می توانست دنبال سایر کارها برود اما دراین موسسه فعالیت ها بالاتر از حد استاندارد است.

نگاهی به طرح سلامت اجتماعی

این گزارش حاکی است آقای رضازاده مدیرعامل موسسه گلستان علی(ع) نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، ورزشی تحصیلی و … فرزندان به بیان ویژگی های طرح سلامت اجتماعی این موسسه پرداخت و گفت: استفاده از تحقیقات استاتید دانشگاهی، مشارکت و همیاری اتحادیه های صنفی، بهزیستی، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این طرح مد نظر قرار گرفته است و در حال حاضر توزیع غذای گرم برای محرومان حاشیه شهر آغاز شده که مورد توجه و استقبال خیرین قرار گرفته است.

وی گفت: باتوجه  به اینکه ۵۰ درصد فعالیت های اجتماعی مرتبط با بانوان است بنابراین ضروریست ایجاد کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی احساس شد و امیدواریم با تلاش این کمیته قدم های خوبی برداشته شود.

راه اندازی سایت فرزند پروری

در این نشست دکتر فرشته سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری نیز گفت: اولویت این دفتر در سال جاری، کنترل رشد آسیب های اجتماعی است تا معیارهای یک شهروند سالم مشخص گردد.

وی افزود: سایت فرزند پروری نیز با هدف ارائه آگاهی به اولیا و پیشگیری از آسیب ها راه اندازی شده و رعایت آموزش ها و نظارت بر حقوق شهروندی از برنامه های این کمیته خواهد بود

سامانه طرح کاهش طلاق

دکتر پوریوسف مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نیز در این نشست از راه اندازی سامانه طرح کاهش طلاق در بهزیستی خبر داد و گفت: کلیه متقاضیان طلاق توافقی باید از طریق این سامانه و پس از انجام مشاوره، راهنمایی و … مراحل لازم را طی کنند. وی در رابطه با وضعیت فرزندان بی سرپرست گفت: ۹۰ مرکز شبه خانواده در استان وجود دارد که توسط خیرین اداره می شود ضمن اینکه ۱۸۰۰ فرزند بی سرپرست و بدسرپرست در استان وجود دارند .

افتتاح مهد کودک

شایان ذکر است قبل از برگزاری این نشست از خوابگاه دختران بی سرپرست گلستان علی (ع) اهدایی بنیاد تات به گلستان علی (ع) بازدید به عمل آمد . همچنین اولین مهد کودک گلستان علی (ع) ویژه نگهداری از نونهالان زنان سرپرست خانوار توسط خانم امین زاده افتتاح شد . در این مهد کودک نونهالان به صورت رایگان نگهداری می شوند تا مادران شاغل به راحتی به امور زندگی و معیشت خانواده بپردازند . در این مهد کودک که از ساعت ۷ لغایت ۱۹ دایر است کلاس های فوق برنامه، تغذیه، نگهداری و تربیت نونهالان مد نظر قرار دارد .

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی

 

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعیب

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعیازدید از پروژه دهکده گلستان علی (ع)

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی و هیات همراه از پروژه گلستان علی (ع) بازدید کردند . دکتر الهام امین زاده در این بازدید ضمن آشنایی با موقعیت و ویژه گی های مجتمع فرهنگی، آموزشی و ورزشی گلستان علی (ع) گفت : گلستان علی (ع) با ساخت این پروژه بزرگ ضمن فعالیت در نگهداری و تربیت فرزندان بی سرپرست همواره در حوزه پیشگیری از آسیب ها قدم های مثبت و ارزنده ای برداشته است . وی از همت خیرین و تلاش آقای رضا زاده در اجرای این پروژه ملی تقدیر کرد و پیشنهاد کرد ایشان به عنوان شهروند نمونه کشوری معرفی و مورد تجلیل قرار گیرد .

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی

ا

برگزاری اولین نشست کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعینتخاب شهروند نمونه

شایان ذکر است بدنبال بازدید دکتر امین زاده و هیات همراه از خوابگاه دختران، مهد کودک و پروژه گلستان علی (ع) و پیشنهاد ایشان مبنی بر انتخاب آقای رضازاده به عنوان شهروند نمونه کشوری، جمعی از مدیران و مسئولان استان نیز با استقبال از این پیشنهاد انتخاب آقای رضازاده را به عنوان شهروند نمونه کشور تبریک گفتند. در این رابطه دکتر پوریوسف مدیرکل بهزیستی استان، دکتر سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی، اعضای کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی و جمعی از خیران و نیک اندیشان این انتخاب را به آقای رضازاده تبریک و تهنیت گفتند .

 

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin